Örümcek İlaçlama

örümcek ilaçlama

Örümcekler yırtıcı hayvanlardan olup hayvanlar aleminde eklembacaklılar olarak adlandırılmaktadır. Hemen hemen dünyanın her tarafında yaşarlar. 2007 rakamlarına göre 108 familya ve 3677 cinste toplanan 39.725 türü bilinmektedir. Örümceklerin boyları, birkaç cm’den 35 cm’ye kadar değişir. Ağızlarının önünde iki zehir çengeli (keliser) ve iki his ayağı (pedipalp) yer alır. Göğüslerinde ise, gelişmiş dört çift yürüme bacağı vardır. Uçları, tarak gibi dişli iki çengelle sonlanır. Örümcek bunların sayesinde ağ üzerinde rahatça dolaşır. Bir kısmı ileriye, geriye ve yanlara doğru yürüyebilirler. Çoğunun başında 3 veya 4 çift osel (basit) göz bulunur. Gözlerin dizilişi, sınıflandırmada önemli bir özelliktir. Yuvarlak olan karın kısmı yumuşak ve esnek olup, alt kısmında solunum delikleri, ipek bezleri, anüs ve cinsiyet organları yer alır.

Örümcekler ayrı eşeyli canlılardır. Dişileri erkeklerden daha iridir. Dişi örümcekler yumurtalarını, ağ ipiyle yaptıkları kokon adı verilen kozalara (torbalara) bırakırlar. Bir kozada bazen yüzlerce yumurta olabilir. Genellikle yazın sonlarında döllenen yumurtalar, ilkbaharda yavru verir. Yaz başlarında döllenen yumurtalardan 20-60 gün içinde yavru çıkar. örümcek ilaçlama

Örümceklere karşı mücadelede uzman müdahelesi muhakkak gereklidir. Çünkü, görülen örümceğin zehirli olup olmadığı, yumurtlama yapıp yapmadığı ancak uzmanlar tarafından anlaşılabilmektedir. Gaziantep örümcek ilaçlama şirketimiz 1984 yılında kurulmuş olup yılların verdiği tecrübe ile, ayrıca yüksek donanımlı araçları ve profesyonel personeliyle Gaziantep ve ilçelerinde ilaçlama konusunda kendisini kanıtlamış bir firmadır.

Örümcek ilaçlamada yöntemlerimiz şöyledir: Öncelikle esnek çalışma saatlerimiz sizlere günlük hayatınıza uygun bir seçenek tercih etmenize imkan tanımaktadır. 7 gün 24 saat hizmette olan firmamız sizlerden gelen talep üzerine sizin belirlediğiniz tarih ve saatte ilaçlama yapılacak alana tam donanımlı bir şekilde gider. Alan araştırmasından sonra ortamda görülen örümcek türü, gerek besin artıklarına gerek dışkılarına vb başka hususlara bakılarak tespit edilir. Bu tespitten sonra örümceğin yumurtlama yapıp yapmadığı araştırılır. Örümcekler kokon adı verilen yumurtalarını koydukları kozaları gizlemekte uzmandırlar. taşların altına, duvardaki herhangi bir yarığa yerleştirilebilen bu kozaları ancak uzman ekipler farkedebilir. Ekibimiz hem örümceğin türüne hem de yumurtlama yapılıp yapılmamış olamasına bakarak ilaçlama yöntemi ve ilaç çeşidi belirlenir. Sonrasında ise yapılan ilaçlama ile kesin ve hızlı çözüm elde edilmektedir. Şirketimiz yapılan ilaçlamada kesin çözüm elde edilmemesi durumunda müşteri memnuniyetine karşı hassas olması gereği gerekirse ikinci ilaçlamayı ücretsiz olarak sizlere sunmaktadır.

Bilinen örümcek türlerinin hemen hemen hepsi zehirlidir. Bilinenin aksine küçük örümcekler büyük örümceklere göre daha fazla zehirlidir. Örümcek sokmalarının bazı belirtileri vardır. Sokulan yerde kızarıklık, yanma, şişme gibi belirtileri örümcek ısırmasının belirtileri olabilir. Örümcek sokan bir kişinin göğsünde, sırtında ve omuzlarında kasılmalar, kramplar görülebilir. Özelikle çocuklarda solunum yetmezliğine sebep olarak ölümle sonuçlanabilmektedir.