Kene İlaçlama

kene ilaçlama servisi

Kene İlaçlama profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmakta, hesaplı ve kesin çözüm üretilmektedir. Özellike kene yumurtalarını etkilemesi gereken sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmaktayız. Yazın en sıcak aylarında aktif hale gelen keneler eğer profesyonel ilaçlama yapılmazsa çok büyük hastalıklara yol açabilmektedirler. Uzman kene ilaçlama ekibimiz ile bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz, Gaziantep'in tüm ilçelerinde hesaplı ve uygun kene ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kene ile mücadele zaman kaybetmeden yaptırılmalı, sıcak aylar gelmeden yumurtalar yok edilmelidir.

Kene; kan emici bir parazittir. Keneler kan emerek beslenirler. Bu sebepten dolayı neredeyse tüm hayvanlarda (Yabani,Evcil) kene bulunabilir ve insanların bu hayvanlarla teması sonucu insanlara geçebilir ve ölümlere sebep olabilir.

“Keneler uçabilen yaratıklar olmadıkları gibi canlılara ayakları ile yürüyerek ulaşırlar .”

Kenelerin Özellikleri; Keneler canlı üzerindeki beslenmesini (kan emmeyi) bitirdikten sonra canlı vücudundan ayrılırken bir sıvı salgılarlar. İşte virüsün bulaşmasının sebebi %90 budur. Bu virüs tüm canlılara bulaşabilir. Fakat hayvanlarda çok hafif ve belirtisiz, insanlarda ise son derece ölümcül olabilir. Keneler bir canlının kanını emmeye başladıklarında, yani sokmaya başladıklarında arı veya sivrisinek gibi hemen bırakmazlar, yapışıp kalırlar. Ağız kısmındaki iğneyi deri altına sokarlar ve doyuncaya kadar çıkarmazlar. Keneyi çıkarmak için zorlama yapılırsa kene zehirli sıvıyı bırakır buda ölümlere sebep olabilir. Yani anlaşılacağı üzere kene ilk ısırdığı anda değil beslendiği canlıyı terk ederken zehrini bırakır.

Kene etin içine girmişse ne yapılmalıdır?

- Kene el ile çıkartılmaya çalışmamalıdır, sıkıştılan kene patlayarak zehrini kana karıştırabilir.

- Daha önce kene çıkartmamış olanlar için profesyonel hekimlere ve sağlık birimlerine başvurmak en iyi çözümdür.

- İnce uçlu alet, cımbız veya iplik parçası kullanılarak çıkarılabilir.

- Çakmak veya ateş tutulmamalı keneyi saldırgan duruma sokacak birşey yapılmamalıdır.