Hamam Böceği İlaçlama

hamam böceği

Sınıflandırma

Tür kategorisi: Hamam böceği

Bilimsel adı: Blattella germanica

Familya: Blatellidae

Tanım

Daha küçük bir hamam böceği türüdür. Erginliğe ulaştığına boyu yaklaşık 13-16 mm kadardır. Protonumun dış kenarından uzanan kahverengi iki koyu çizgi ile diğer türlerden ayrılır. Açık ten rengi ile koyu kahverengi arasında bir rengi vardır.

Tropik Afrika kökenli olan Alman hamam böceği dünya geneline yayılmış durumdadır.

Ilık, nemli, karanlık ve gizli ortamları tercih eder, genellikle lağımlarda bulunur. Genellikle olukların ve boruların içinde, diğer yeraltı yapılarında ve gemilerde yaşar.

Bu yüzden Hamam böceği ilaçlama insan hayatında daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Hamam böceği ilaçlaması genellikle profesyonel ilaçlama şirketimiz ve lisanslı Gaziantep Ekol ilaçlama uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Gaziantep Hamam Böceği İlaçlama hizmeti almak için 0342 323 24 20 ve 0532 012 67 55 iletişimi hatlarımızı kullanabilirsiniz. 

Çok farklı yiyeceklerle beslendiğinden gıda depolanan ve hazırlanan her yerde ortaya çıkabilir. Yuvaları genellikle dışarıda olsa da Alman hamam böcekleri genellikle binaların iç kısımlarında, boruların, tesisatların ve oyukların etrafında yiyecek arar.

Hamam Böceği bir gecede 5 kilometre yol kat edebilme, bir gecede bir binayı baştan aşağı dolaşma kapasitesine sahip bir böcektir. Bu zararlılar yumurtalarını çok derin yerlere ve kapalı kaplara bırakmaktadır.

Hamam Böceği haşeresini yaşadığınız yerden uzaklaştırmanın en etkili yolu firmamızın uzman ekibiyle irtibata geçmek ve özel ilaçların bütün yuvalara nüfus etmesini sağlamaktır.

Hamam Böcekleri genellikle duvar deliklerine, bina boşluklarına, bodrum ve kömürlük gibi hareketliliğin az olduğu yerlere yumurtalarını bırakırlar. Hamam Böceklerinin yazlık ve kışlık yuvaları vardır! Yaz aylarında yüzeyde dolaşıp besin arar, kış aylarında 6 ay yuvasında sıcakların gelmesini bekleyebilir. Yumurtalarını bıraktıktan sonra kendi yaşamı sona erse bile daha çok sayıda yavrusu yuvalarından çıkacaktır.

İhmal edilip ilaçlatma hizmeti yapılmazsa tüm daire’ye yayıldıkları gibi yan dairelere, konutlara, iş yerlerine yayılmaları çok uzun zaman almayacaktır. Özellikle fırın gibi ocağı ve sıcak ortamı bulunan işletmelerde çoğalmaya ve barınmaya elverişlidir.

Gaziantep ve çevre illerinde Hamam Böcekleri ilaçlatma hizmeti alacak firmalara etüd çalışması yapıyor ve hamam böceklerinin nerede ürediğini ve nereden geldiğinin tespitini yapıyoruz.

Hamam Böceklerin yan dairenizde veya kömürlüğünüzde barınması ve çoğalması, evinizde ilaçlama yapılsa bile oradan tekrar gelmesi anlamına gelmektedir. Hamam böceğinin yuvasını ve yumurtalarını yok etmeden bu zararlının verdiği sorunundan kurtulmak mümkün değildir.

Haşerelerden kurtulmak adına kendi sağlığınızdan olmamanız için hamam böceği ilaçlaması konusunda Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikası bulunan firmalara ilaçlatma yaptırmalısınız.

Tags

Neden Ekol?

Gaziantep İlaçlama Firması
Akademik danışmanlar desteğinde açık ve kapalı alanlarda
Sahasında uzman kişiler kontrolünde,
Biyosidal ürün uygulayıcı sertifikasına sahip tecrübeli ve yetişmiş elemanlarla,
WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'nün öngördügü Sağlık Bakanlığı'nın onadığı metod ve pestisidlerle,
Teknik kapasite yüksek ekipmanlarla,
Haşereleri kontrol altına alırken çevreyi de koruyan bir anlayışla hizmet sunuyoruz.