Tavuk Kümesi İlaçlama

Ekol İlaçlama her büyüklükteki tavuk kümeslerini tavuk biti zararlısına karşı ilaçlama hizmeti vermektedir. Firmamız Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullanarak kumesinizi tavuk biti zararlısından temizler. Ekol ilaçlama gaziantep

Tavuklarda bit problemi sık sık görülmektedir. Tavukların sağlığı için kümes temizliğinde dikkatli davranmalı ve doğru olan çözümü uygulamalısınız. Tavuk sahiplerinin en çok yaptığı hatalardan bir tanesi bit olan bir tavuğu gördüğü zaman bol bol bit ilaçları ile tavuğu ilaçlamasıdır. Profesyonel firmalardan teknik yardım alınmadan bu uygulamalar faydadan çok zarar vermektedir.

Tavukların bitlenmesi tavuklar için gayet normal bir durumdur. Tavuklarınız sürekli olarak kümeste duruyorlarsa maalesef tavukları ilaçlamaktan başka bir çareniz yoktur. Kümeslerin temizliğine çok dikkat edilmesi gereklidir. Bitlerin çokluk durumuna göre bir veteriner kontrolünde ilaçlama yapılması gerekir. Sürekli olarak kümeste kalan hayvanlar bitlenme sorunu yüzünden çok güçsüzlük sorunu yaşanmaktadır. Bu yüzden tavukların bir kısmı ölebilmektedir.

Gaziantep Tavuk Kümesi İlaçlama

Bitler yapı olarak küçüktürler ama çok oldukları zaman tavukta kan emdikleri için tavukların ölmesine neden olabilmektedirler. Kümes de değil de doğal şartlarda yaşayan tavuklar, toprak banyosu yaparak bitlerden kurtulabilmektedirler. Bu nedenle, tavuk kümeslerinin düzenli olarak ilaçlanması, hayvan sağlığını korumak ve hijyen standartlarını sağlamak için kritik bir adımdır. Tavuk biti

Bitlenen tavuklar sürekli olarak toprak içine yatarak toprak banyosu yaparlar ve bu sayede birçok kasları güçlenir. Gagaları sürekli çalıştığı için sağlam bir gaga yapısına sahip olurlar. Yani topraklanma aslında tavuklar için bir spor gibidir aynı zamanda. Toprak banyosu yaparak tavuklar bitlerinden kurtulurlar ve rahatlarlar. Bu yüzden doğal ortam da yaşayan bütün tavuklar topraklanmakta ve bitlerinden kurtulmaktadırlar.

Toprak banyolarının tavuklar için büyük faydaları vardır. Bütün kaslarının çalışmasını sağlayan toprak banyoları tavuklar için hem eğlenceli hem sağlıklı hem de bitlerden korunmak ve arınmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Tavukların toprak banyoları yapamamaları durumunda sadece bit ilaçları ile ilaçlanarak bitlerinden kurtulması sağlanmaktadır.

Kümes ilaçlama hizmetimizden faydalanmak ve bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

Tags